top of page
Plánská struna - kapela Trio P.E.S.

JAROSLAV HUTKA

folk / Praha

Studoval na pražské uměleckoprůmyslové škole. Na konci šedesátých let začal vystupovat s Vladimírem Veitem (Hutka a Veit). Později se svým vlastním hudebním programem, ve kterém mimo jiné popularizoval moravské lidové písničky. Získal si velké množství příznivců, několikrát byl vyhodnocen jako písničkář roku. Byl zakladatelem a členem folkového sdružení Šafrán. V roce 1977 se zúčastnil III. festivalu druhé kultury na Hrádečku Václava Havla u Trutnova. Stal se signatářem Charty 77. Kvůli soustavné policejní šikaně (akce Asanace) opustil v říjnu 1978 Československo a žil v emigraci v Nizozemsku. Po pádu komunismu se 25. listopadu 1989 vrátil a stejného dne již zpíval na manifestaci Občanského fóra na Letenské pláni. Postupem času se z něho stal kritik české postkomunistické demokracie. Dnes si vydává svou tvorbu sám. Vypaluje si CD na svém domácím počítači, sám si kreslí a tiskne obaly a sám je prodává nebo rozdává na svých koncertech. Svou edici pojmenoval „Samopal“ a dal si za úkol vydat veškerou svou tvorbu na CD. Vystupuje v malých sálech a klubech společně s kytaristou Radimem Hladíkem. Pravidelně publikuje své fejetony. Je členem čestného předsednictva občanského sdružení Společnost pro trvale udržitelný život a Čestné rady sdružení Děti Země. Podílel se na tvorbě cyklů ČT Příběhy železné opony a V zajetí železné opony.

Plánská struna - Calm Season
Plánská struna - Calm Season
Plánská struna - kapela Trio P.E.S.

TRIO P.E.S. 

acoustic swing / Františkovi Lázně

Trio P.E.S. nenese ve svém názvu kynologickou zálibu jejich členů, ale hlavně poukazuje na složení celé formace. Petr - jakožto mladý nadějný kytarista, Elizabeth -  s jejím výrazným hlasem za mikrofonem a Slavomír – mistr umění baskytarového. Pod názvem Trio P.E.S. poprvé vystoupili na podzim roku 2013. Příležitost hrát na jedné scéně však měli již o půl roku dříve a to na festivalu Country koza v Klášterci nad Ohří . Žánr, který reprezentují, nazývají akustickým swingem. Ti, kteří je již slyšeli, si museli povšimnout očividné záliby v hudbě zejména 50. a 60. let minulého století, ze které hojně čerpají a ke které se snaží také vzhledem stylizovat. Každý člen tria pochází z jiného města Karlovarského kraje, takže se schází a muzicírují vždy na ose Březová u Sokolova – Františkovy lázně.

St. JOHNNY je jediná kapela v ČR hrající jump-blues 50tých let. St. JOHNNY (Stehlík Jan, 1975, Plzeň) založil kapelu v roce 2005, inspirován svými cestami po USA. Jeho syrový pěvecký projev, stylová hra na kytaru a záliba ve starých aparátech jsou zárukou autentického bluesového zvuku jeho kapely. V jeho repertoáru najdete jak vlastní tvorbu, tak i osvědčené bluesové standardy. St. JOHNNY vystoupil v roli předskokana bluesových legend Charlieho Musellwhitea, Lurrieho Bella, Paula Lamba, Any Popovic a dalších. Dále doprovázel amerického zpěváka a kyta ristu Brenta Moyera na jeho Evropských turné. Kapela vystupuje doma i v zahraničí (Rakousko, Německo, Polsko, Srbsko, Maďarsko, Slovensko) a vydala tři CD.

Obsazení: St. JOHNNY (Stehlík Jan)-zpěv, kytara / Zdeněk "Wimpy" Tichota - baskytara, Pavel Plánka - bicí

ST.JOHNNY

jump - blues 50´ léta / Praha-Plzeň

MICHAL WILLIE SEDLÁČEK

alternative folk / Plzeň

Mladý nadějný písničkář hrající alternativní folk. Vydal debutové album Válka v nás, které obsahuje deset vlastních autorských skladeb s českými texty. Jeho vystoupení jsou nabitá energií a Michal si dokáže rychle přitáhnout publikum na svojí stranu.

© 2014 MěKS Planá. Proudly created with m@hdis &  Wix.com

Plánská struna 2016 - 19. ročník - letní multižánrový hudební festival

bottom of page